Yaz Mevsiminin Gözde Mekânı Muğla

Yaz Mevsiminin Gözde Mekânı Muğla

Yaz Mevsiminin Gözde Mekânı Muğla

Yaz mevsimlerinin ve tatil mekanlarının gözdesi, vazgeçilmezi olan Muğla ili plajları, koyları olduğu kadar gezilecek birçok yere de ev sahipliği yapmaktadır. Gezilecek yerler açısından oldukça mekân ve avantaj sahibi olan Muğla, yaz mevsimlerinde gözde bir konumda bulunuyor. Muğla ili, Türkiye2de yer almakta olan Türkiye’nin dördüncü en kalabalık ilidir. Ege Bölgesi sınırlarında yer alan Muğla’nın belirli bir kısmı da Akdeniz Bölgesi’ne taşmıştır.

Gözde Mekân Muğla’da Nereler Gezilebilir?

Muğla içerisinde gezilip görülecek birçok yer vardır. Bu yerler ise;

Dalaman Çayı, Muğla

Tertemiz görüntüsü ile yapısı da aynı görüntüsü gibi tertemiz olan Dalaman Çayı, Muğla ilinin en güzel yerlerinden bir tanesidir. Turkuaz bir görüntüye sahip olan Dalaman Çayı, Ege Denizi’ne dökülmektedir. Çay içerisinde rafting aktivitesi belirli bir ücret karşılığında yapılabilmektedir. Muğla’ya seyahat edecekler, gezilecek yerler listesine Dalaman Çayı’nı eklemeliler.

Saklıkent Kanyonu

Muğla içerisinde en doğal yer olarak bilinen bu kanyon turistlerin ve yerli vatandaşların gözde, vazgeçilmez yeri halindedir. Bu kanyon Türkiye’nin en uzun kanyonu halindedir.

Kelebekler Vadisi

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer almakta olan Kelebekler Vadisi, Muğla’ya gidildiğinde mutlaka gezilip görülecek yerler arasında yer almaktadır. Eşsiz manzarası ile muhteşem görsellere sahip olan Kelebekler Vadisi oldukça popüler ve ideal bir mekandır.

İztuzu Plajı

İztuzu plajı, Muğla’nın Ortaca ilçesinde yer alan oldukça değişik bir plajdır. Plaj içerisinde hem tuzlu deniz suyu hem de tatlı suyun bir arada olduğu eşsiz bir plajdır. Yaklaşık 5 km uzunluğunda bulunan bu plaj mutlaka gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Kabak Koyu, Muğla

Kabak koyu, Muğla’nın en gözde koylarından bir tanesidir. Tertemiz suyu ve yeşil çevresi ile adeta eşsiz bir görüntüye sahiptir.

Muğla İçin Seyahat Listesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Muğla iline tatile çıkmaya karar verildiğinde rehberlik edecek bir listenin oluşturulması gerekir. Bu liste içerisinde gezilecek yerlere yer verilirken dikkatli davranılmalı ve seçimler zevke göre yapılmalıdır. Doğa gezilerini seven bir birey doğa ağırlıklı yerlere ağırlık verirken, deniz ve kumun birleştiği maviliği seven bireyler plajlara ağırlık vermelidir.

Genel Kültür