Unai̇ Emery, Detaylara Takintili Bi̇r Menajer

Unai̇ Emery, Detaylara Takintili Bi̇r Menajer

Unai̇ Emery, Detaylara Takıntılı Bi̇r Menajer

Villarreal teknik direktörü Unai Emery takımının Şampiyonlar Ligi’nde Juventus ve Bayern Münih gibi büyük takımları elemesi ile herkesi şaşkınlığa uğrattı. Şampiyonlar Ligi’nde harika bir performansla adından bahsettiren Unai Emery tüm futbol otoritelerinden olumlu yorumlar aldı. Premier Lig takımlarından Liverpool’un teknik direktörü Jürgen Kloop, Unai Emery için dünya çapında menajer yorumunu yaptı. Başarılı teknik direktörü tanıyan kişiler Unai Emery, Detaylara takıntılı bir menajer ve başarısını biraz da buna borçlu yorumunu yaptılar. Jürgen Kloop yaptığı açıklamada Unai Emery asla küçümsenmeyecek bir teknik adam. Zaten her rakibi ciddiye alarak sahaya çıkıyoruz ama Unai Emery bu konuda çok daha farklı bir isim. Bu sene Bayern Münih ve Juventus ile oynadıkları maçları izledim ve buna göre analizlerimizi yaptık. Bu takımla eşleşmeden önce de kendisine oldukça fazla saygı duyuyordum hala da aynı saygı artarak devam ediyor dedi.

Villarreal takımının son iki eşleşmede ortaya koyduğu performansı detaylı bir şekilde incelediğini söyleyen Jürgen Klopp, göz alıcı bir performans sergileyen Villarreal takımında bunda Unai Emery’nin de katkısının büyük olduğunu ifade etti. En ince detaylara bile takıntılı denebilecek kadar önem veren ve üzerinde duran bir menajer olarak Unai Emery’nin kendisinin maç içerisinde oluşabilecek farklı durumlara hazırladığını ve her şey için bir planı olduğunu söyledi. 

Unai Emery Her Zaman Bir Plana Sahip

Kendileri için zor bir eşleşme olacağını söyleyen Liverpool’un teknik direktörü Unai Emery her zaman bir plana sahip ve farklı oyun kurma ya da farklı presler uygulama konusunda sorun yaşamıyor dedi. Maçın gidişatına göre oluşan farklı sonuçlara farklı tepkiler verme kabiliyetine sahip olan bu takımda Unai Emery tarafından yapılan çalışmalar gerçekten takdir edilesi ve mineral takımında inanılmaz işler çıkartıyor dedi. Ayrıca Jürgen Kloop tarafından yapılan açıklamalarda Unai Emery’nin dünya çapında bir teknik direktör olduğu da vurgulandı.

Diğer taraftan Liverpool’un usta teknik direktörü rakiplerini çok zorlu olduğunu belirterek Juventus ve Bayern Münih maçlarında kimsenin villilere şans tanımadığını ve küçümsediğini ama kendilerinin asla rakibi küçümsemeyeceğini ifade etti. Şampiyonlar Ligi’nde buraya gelene kadar oynadıkları maçları incelediklerini ve rakibi küçümsemelerini söz konusu olmadığını belirtti.

Unai Emery UEFA Avrupa Ligi’den En Çok Şampiyon Olan Teknik Adam

Başarılı bir performansa sahip olan Unai Emery UEFA Avrupa Ligi’nde en çok şampiyon olan teknik adam olarak dikkat çekiyor. Namağlup bir şekilde Villarreal ile bu kupaya uzanan ünyaca ünlü İspanyol teknik direktör öncesinde de Sevilla ile 3 kere UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu kazanmıştı. Toplamda UEFA Avrupa Ligi’nde 4 şampiyonluğa ulaşan Unai Emery bu konuyu da Trapottoni’yi geride bıraktı ve bu kupayı en çok alan teknik adam olarak tarihe geçti.

Bu alanda Unai Emery Sevilla ile 3 kez üst üste kupayı alarak kırılması oldukça zor olan bir rekora imza attı. Unai Emery aynı zamanda UEFA Avrupa liginin çift maçlı eleme turlarında üst üste 23 elemeyi geride bıraktı ve yakalanması neredeyse imkansız olan bir istatistiğe sahip oldu. Ayrıca toplamda 5 kez finale kalan Unai Emery UEFA Avrupa Ligi’nde bu istatistiği de yakalayan tek teknik direktör olarak dikkat çekiyor. Çalıştırdığı takımlar ile 2009-2010 sezonunda ilk kez UEFA Avrupa Ligi’nde çeyrek final yapan Unai Emery daha sonra 2011-2012 sezonunda yarı finale çıkma başarısı gösterdi. Ardından 2013-2014 sezonu, 2014-2015 sezonu ve 2015-2016 sezonunda şampiyon oldu. 2018-2019 sezonunda finale çıkan ama finalde mağlup olan Unai Emery, 2020-2021 sezonunda tekrar UEFA Avrupa Ligi’nde şampiyonluğa ulaştı. UEFA Avrupa Ligi’nin birbirinden heyecanlı ve kaliteli mücadelelerine bahis almak istiyorsanız sizin için Joybet  oldukça ideal bir seçenek olacaktır.

Spor