Türkiye’de elektrikli hale getirilen Swifty scooter ile tanışın

Türkiye’de elektrikli hale getirilen Swifty scooter ile tanışın

220 Garage isimli YouTube kanalından bir elektrikli dönüşüm projesi daha geldi. Bu sefer Swifty Kick-Bike scooter elektrikli hale getirildi.

220 Garage isimli YouTube kanalı ve arkasındaki isim Burak Kazar, hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda karşımıza detaylarına burada ulaşabileceğiniz elektrikli hale getirilen Vespa PX200 ile çıkmıştı. Kazar’ın son projesi ise Swifty Kick-Bike modeli oldu. Swifty Kick-Bike, temelde bisiklet ile scooter altyapısını birleştiren bir kişisel ulaşım aracı. Orijinalde herhangi motor desteği olmayan yani standart bir scooter’ın kullanıldığı gibi ayakla yol alınan ürün, Burak Kazar tarafından elektrikli hale getirildi. Bunun için aracın arkasına 20 inç jant ortasında konumlanan 250W elektrik motoru (Bisikletler için hazırlanmış bir motor) takılmış. Bu markasız motorun ihtiyaç halinde 500W‘a kadar güç sunabildiği aktarılıyor. Elektrik motoruyla 30 km/s hıza kadar çıkabilen Swifty Kick-Bike, 520 Wh‘lık pil paketini önde yer alan mermi kutusu içerisinde taşıyor.

Swifty Kick-Bike scooter elektrik desteğiyle şehir içi kullanımı için çok güzel bir seçenek halini almış

Taşıdığı bu 520 Wh pil paketiyle kullanıma / yol şartlarına bağlı olarak maksimum 60 km, ortalama ise 45 km menzil getiren Swifty Kick-Bike, Burak Kazar’ın aktardığı kadarıyla 5 saat içerisinde tamamen şarj olabiliyor. Proje hakkındaki tüm detayları yukarıdaki videoda izleyebilirsiniz. Videoda da Kazar’ın araç ile yaptığı sürüş de yer alıyor.

Kaynak: buguncel.com

Teknoloji