Türkiye’de de satılacak Redmi Note 10 serisinden son detaylar

Türkiye’de de satılacak Redmi Note 10 serisinden son detaylar

Xiaomi imzalı merak edilen Redmi Note 10 için bu sefer global sürüm gündemde. Modelin sızıntı ile işlemcisi ve ekranı netlik kazandı.

Redmi Note 10 serisi 4 Mart tarihinde resmi olarak lanse ediliyor. Seride Note 10 4G, Note 10 Pro 4G, Note 10 Pro 5G ve Redmi Note 10 Pro Max modelleri yer alıyor. En son AMOLED ekran üzerine kurulduğu netlik kazanan ailenin temel modeli Note 10, aşağıda gördüğünüz sızıntıya göre global pazara Snapdragon 678 işlemci ile çıkacak. 5G desteğine sahip olmayacak bu sürüm, 6,43 inç AMOLED ekrana sahip, 33W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil taşıyor ve arkasındaki dörtlü kurulumdaki ana kamera 48 megapiksel çözünürlükte. Modelin Çin ile Hindistan gibi pazarlarda ise daha farklı bir işlemci ile satılma ihtimali bulunuyor. Cihaz görebileceğiniz üzere ekran delikli standart bir tasarıma sahip. Modelin alt çerçevesi biraz kalın görünüyor ve şimdilik cihaz için üç farklı renk sunulacak bilgisi veriliyor. Bu arada genel olarak seride 5 megapiksellik bir makro kameranını kullanılacağı da aktarılıyor. Firma bu kamera konusunda iddialı görünüyor.

Redmi Note 10 serisi için diğer bildiklerimiz şöyle

Note 10 4G, Note 10 Pro 4G, Note 10 Pro 5G ve Note 10 Pro Max, Xiaomi tarafından yapılan resmi açıklamaya göre ortak olarak ekranlarını çizilmeye karşı dayanıklı Gorilla Glass cam ile koruyacak ve IP52 sertifikasına sahip olacaklar. Yerlerini aldıkları modellere oranla daha iyi / güçlü titreşim sistemi taşıyacak Note 10 serinin üyeleri, yüksek kaliteli ses desteğini de getiriyor ve kesin olarak Snapdragon işlemciler üzerine kuruluyor.

Kutularında şarj cihazının olmayabileceği yönünde bir bilginin de sürekli olarak gündemde olduğu telefonlardan Note 10 Pro, 6 GB RAM ile 64 GB depolama, 6 GB RAM ile 128 GB depolama ve 8 GB RAM ile 128 GB depolama seçeneklerine sahip olacak. Normal Note 10 ise 4 GB RAM ile 64 GB depolama ve 6 GB RAM ile 64 GB depolama seçeneklerine sahip olacak.

Kaynak: turkyazi.com

Teknoloji