Sonbaharda makyaj trendleri

Sonbaharda makyaj trendleri

Sonbahar makyaj trendleriyle kusursuz görünüm essence’in sıcak renkleriyle hem doğal hem iddialı olabilirsiniz. Yaz mevsimi yerini sonbahara bırakırken artık sadece doğal bronz bir ten makyaj için yeterli olmuyor. Kapatıcılar ve aydınlatıcıların yanı sıra bordo ve toprak tonları makyajda daha fazla ön plana çıkmaya başlıyor. Essence’in sonbahara özel ürünleriyle makyaj trendlerini rahatlıkla yakalayabileceksiniz. Doğanın dönüşüm yaşadığı sonbahar aylarında en az kıyafetler kadar makyaj trendleri de değişim gösteriyor. Güz döneminin vazgeçilmez renkleri olan bordo, toprak tonları ile sütlü kahveleri makyajınızda tercih ederek çekici bir görünüm elde edebilirsiniz.

Işıltılı yüz

Yüzünüz ışıldamaya devam edecek. Sonbahar makyajının kalıcılığını artırmak ve daha güzel görünmesini sağlamak için makyajınıza aydınlatıcı ile başlayabilirsiniz. Hassas ışık yansıtan pigmentleri ve vitamin kompleksiyle cildiniz pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüme kavuşacak. Yüzünüze yazdan kalma hafif ışıltılı bir görünüm vermek için ise, aydınlatıcıları kullanmanız doğru bir tercih olacak.

Etkileyici gözler

Gözlerde kahverengi ve bordo farlar. Etkileyici sonbahar makyajının en önemli bölümünü gözler oluşturuyor. Göz makyajına özellikle mürdüm, kahverengi ve bordo tonları çok yakışıyor. Nude göz paleti de sonbahar renklerini içiren göz makyajınız için güzel bir alternatif olacak. Yumuşak, uzun süre kalıcı dokusu, mat, parlak ve metalik efektler sayesinde özgür ve canlı bir görünüm kazanabilirsiniz.

– Göz kalemi ile gözlerinizi belirginleştirebilir, ultra siyah pigmentli içeriğiyle kirpiklere yoğun renk veren maskara ile de göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Özellikle makyajınıza yoğun maskara uygulamak ve alt kirpiklerinize de maskara ile yoğunluk vermek bu sonbaharda en çok uygulayacağınız makyaj stilleri arasında yer alabilir.

Parlak dudaklar

Koyu renkli göz makyajınızı parlatıcı ile dengeleyebilirsiniz. Yüksek pigmentasyon ve sıvı dokusuyla tek uygulamada parlak dudaklara kavuşmanızı sağlayacak.

Kaynak: cagdasyorum.com

Moda ve Yaşam