Murat Boz Kimdir, Murat Boz Tüm Şarkıların Indir Dinle

Murat Boz Kimdir, Murat Boz Tüm Şarkıların Indir Dinle

1980 yılında Zonguldak’ta dünyaya gelmiştir. Hem Türk şarkıcı, hem de şarkı yazarıdır. Oyunculuk yapmıştır ve orta öğretimini Zonguldak’ta tamamlamıştır. Daha sonrasında ise İstanbul’a yerleşmişlerdir. İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni kazandıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde eğitimine devam etmiştir. Ayrıca Tarkan başta olmak üzere birçok ünlü şarkıcıya vokalistlik yapmıştır. Murat Boz kariyerine 2006 yılında Aşkı Bulamam Ben single’ıyla ilk adımını atmıştır. Almış olduğu pek çok ödül bulunmaktadır. 2006 yılından beri etkin olarak kariyerine devam etmektedir. Çalmış olduğu çalgı aletleri ney, piyano, keman ve davul’ dur. Şuan İstanbul’da yaşamaktadır. Murat Boz Tüm şarkıları indir

Murat Boz sanat hayatı

Murat Boz piyano, keman çalabilen ney üfleyebilen bir sanatçımızdır. Pop müzik ile uğraşmaktadır. Aynı zamanda canlı performanslar da sadece şarkı söylemenin yetmeyeceğini düşünmektedir ve sahne şovlarına önem vermektedir. İlk şarkılarını çıkarttığı sürede tarzı Tarkan’a benzetilmiştir. Bu durumun ise sebebinin Tarkan’ın vokalistliğini yapması olarak düşünülmektedir. Tarkan’a benzetilmenin kendisini rahatsız etmediğini ifade etmiştir. Maksimum ve şans albümlerinde hareketli şarkılarla ön plana çıkmıştır.

3. stüdyo albümü olan Aşklarım büyük beden’ de ise tempolu şarkılara yer vermiştir. Kendisinin daha olgun bir söylemenin var olduğunu belirtmiştir. Müzik eleştirmenleri tarafından albümü olumlu eleştiriler almıştır. İyi bir ilerleme ve yönelim içinde olduğu belirtilmiştir. Murat Boz kendisine ait albüm ve single projeleri dışında çeşitli projelerde de yer almıştır. 2011 ve 2016 yılları arasında O Ses Türkiye de jüri olarak yer almıştır. Ayrıca yarışma sırasında ilk sezonda kendi takımında yer alan 8 yarışmacı arasında finale kalan Oğuz Berkay Fidan’ da en çok oy alarak 1. Olmuştur. Böylece yarışmanın ilk sezonunu kazanan jüri üyesi olmuştur. 2011 yılında ülkemizde gerçekleşen Van depreminde mağdurlara yardım için konserde sahne almıştır. Ayrıca çeşitli firmaların reklam filmlerinde oynamıştır.

Murat Boz’a ait şarkılar

Maksimum, Aşkı bulamam ben, Üf, Dönmem anla artık, Derdin var, Seni bana bağlayan, Kalbini dinle, Beni bana bırak, Aşkı bulamam ben, Umurumda değilsin’ dir.

Kaynak https://enyenimp3indir.net/

Genel Kültür