Mini-LED ekranlı yeni iPad Pro performansıyla fark yaratacak

Mini-LED ekranlı yeni iPad Pro performansıyla fark yaratacak

Bu yıl piyasaya sürülecek iPad Pro modelleriyle ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Gelen son bilgilere göre yeni iPad Pro modelindeki işlemci gücü M1 destekli Mac cihazlarla benzer olacak.

iPhone 12 ailesinde kullanılan A14 Bionic işlemcisinden güç alacağı belirtilen tabletin  çok hızlı bir deneyim sunması bekleniyor. Bu sayede dizüstü bilgisayarlarla aynı bir deneyim sunacağı konuşulan tabletin tasarım olarak bir önceki aynı olacağı iddia ediliyor. Tableti önceki modellerden ayırcak en önemli fark ise mini-LED ekran teknolojisi. Yeni geliştirilen bu ekran teknolojisi sayesinde yeni iPad Pro’ların daha yüksek parlaklık ve daha iyi kontrast seviyesi sunacağı belirtiliyor. Bu ekran teknolojisinin ilk olarak iPad Pro’larda daha sonrasında ise iPhone’larda göreceğimiz söyleniyor.

Yeni Pro modellerinin hem mmWave hem de 6GHz teknolojilerine destek vermesi bekleniyor.  mmWave 5G ağları ultra hızlı bağlantı sunmalarına rağmen kısa menzile sahip oldukları için bu teknolojinin dezavantajı bulunuyor. mmWave, kısa mesafelerde ultra yüksek hız bir bağlantı teknolojisi olarak karşımıza çıkıyor. 6GHz ise mmWave’den daha yavaş olsa da bu teknoloji özellikle kırsal alanlarda daha iyi performans sergiliyor.

Yeni iPad Pro için geri sayım başladı

Yeni Pro’nun bu ay satışa sunulacağı iddia ediliyor. Yeni modellerin tanıtılması durumunda tabletle ilgili detayları sizlere aktaracağız.

Haberde kullanılan temsilidir

Kaynak: okuyuculari.com

Teknoloji