Merak edilen OnePlus 9 serisi için tarihin tarihi verildi

Merak edilen OnePlus 9 serisi için tarihin tarihi verildi

Akıllı telefon pazarında öne çıkan isimlerden OnePlus, 2021 amiral gemisi modelleri OnePlus 9 serisi için ilk tarihi verdi. İşte detaylar;

Hazırladığı telefonlar, kendisi Türkiye’de resmi olarak yer almıyor olmasına rağmen büyük birçok satış kanalında ve bazı operatörlerde resmi garantili olarak satılan OnePlus, merakla beklenen OnePlus 9 için ilk tarih olan 8 Mart‘ı paylaştı. Ancak garip olarak telefonlar 8 Mart tarihinde lanse edilmeyecek. 8 Mart tarihinde telefonların karşımıza çıkarılacağı gerçek lansman tarihi açıklanacak. Yani esas beklenen tarihin tarihini paylaşan firma, yeni seride yüksek ihtimalle üç farklı telefon ile karşımıza çıkacak.

Ailede en çok OnePlus 9 Pro dikkat çekiyor

Hasselblad kameralı OnePlus 9 Pro, en son LTPO temelli bir OLED ekran ile geliyor haberiyle ses getirmişti. LTPO ekranlar LTPS’lere oranla daha az enerji harcıyor ve dinamik yenileme hızı sunmasıyla pil ömrünü daha da yükseltebiliyor. Bu ekran ile dikkat çeken 9 Pro, yeni sızıntıya göre arkasında tam olarak 48 megapiksel + 50 megapiksel + 8 megapiksel + 2 megapiksel kameraları bir araya getiriyor. Artık netleştiği üzere 8K çözünürlükte 30 fps, 4K çözünürlükte ise 120 fps video çekebilen amiral gemisi, elbette kutusundan Android 11 ile çıkıyor ve en altta 8 GB RAM + 128 GB depolama getiriyor.

Kaynak: cokguncel.com

Teknoloji