Konyaaltı Gezilecek Yerler – Konyaaltı Gidilecek Yerler

13 Tem

Konyaaltı Gezilecek Yerler yazımızda Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde yer alan Antalya iline bağlı Konyaaltı ilçesinde gezilecek yerler ve rotasını aktaracağız. Yazımıza başlamadan önce Konyaaltı ile ilgi birkaç genel bilgileri sizlere aktaralım.

Konyaaltı olarak adlandırılan bölge 20. yüzyıl sonlarına kadar, Antalya’nın falezler üzerinde yer almasından dolayı “Koyaltı” biçiminde anılmış, zamanla da halk dilinde ismi ‘Konyaaltı’ na dönüşmüştür.

Konyaaltı, Anadolu Uygarlıkları yerleşim haritasına göre, LİKYA sınırları içerisinde bulunmaktadır. Likya, Pamphilya ile sınırdır. M.Ö. 30 yıl öncesine kadar uzandığı bilinen Likya uygarlığının, Konyaaltı bölgesinde yer alan kentinin adı ise OLBİA’dır.

Konyaaltı içerisinde barındırdığı tarihi ve doğal güzellikleri, kültürel yapıları ile görülmeye değer yerlerdendir.

Konyaaltı Gezilecek Yerler ve Rotası aşağıda yer almaktadır.

DOĞAL GÜZELLİKLER

1.Konyaaltı Gezilecek Yerler de İlk Rotamız; Sıçan Adası

Kent Merkezinin batısında, Konyaaltı Plajı ile Beldibi Beldesi arasında, kıyıdan 700 metre mesafede yer alan Sıçan Adasına ulaşım teknelerle sağlanmaktadır. Bunun için Antalya Kaleiçi’nden ya da Beldibi’nden tekne turlarına katılabilir yada özel bir deniz taşıtı kiralayarak adaya ulaşabilirsiniz.

Ada ismini kıyıdan, güney kısmına doğru incelmesi sebebiyle, kuzeye doğru bakan bir sıçanı andırdığı için aldığı söylenmektedir. Bir diğer söylenti ise adada sayısız sıçanın yaşaması nedeniyle bu adı aldığıdır.

Sıçan Adası’nın Sultan Mehmet Reşad döneminde gemi barınağı olarak kullanıldığı rivayet edilmektedir. Ayrıca adada, 12. yüzyılda korsanlar tarafından inşa edildiği düşünülen sur, kale kalıntıları ve bir mağara bulunmaktadır.

2.Kapuz Kanyonu

Konyaaltı ilçesine bağlı Aşağıkaraman Mahallesinde yer alan kanyon yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda olup ağız kısmında bir gölet bulunmaktadır. Kanyonda yağışların çok fazla olduğu dönemde su seviyesi yükselmektedir.

Karpuz Kanyonuna gelerek yüzebilir, trekking ve rafting yapabilir, kamp kurarak doğa ile iç içe bir gün geçirebilirsiniz.

3.Doyran Göleti

Konyaaltı ilçesine bağlı Akdamlar Mahallesinde konumlanan gölet yemyeşil ağaçlarla çevrilidir. Doyran Gölet’inde kamp kurarak doğa ile iç içe bir gün geçirebilir, bisiklet turu veya trekking yapabilir, dağların suya düşen yansımaları ile harika fotoğraflar çekilebilirsiniz.

4.DSİ Karadere Göleti

Devlet Su İşleri Karadere Göleti Kent merkezine 45 kilometre mesafede Konyaaltı ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Gölet çevresinde herhangi bir tesis bulunmasa da kendi malzemelerinizi getirip piknik yapabilir ve manzaranın keyfini sürebilirsiniz.  

5.Geyikbayırı Şelalesi

Konyaaltı ilçesine bağlı Geyikbayırı Mahallesinde yer alan şelale görülmeye değer güzelliktedir. Likya Yolu başlangıcında bulunan küçük şelaleleye gelerek, hemen önündeki doğal havuzda yüzebilir, piknik yapabilir ve balık tutabilirsiniz.

6.Feslikan Yaylası

Yayla, kent merkezine 44 kilometre mesafede Konyaaltı ilçesi sınırlarında 1800 metre rakımda konumlanmaktadır. Eren Dağı, Bereket Dağı ve Karadağ arasında uzanan ve yükseltisi 1800-2000 metre aralığında olan yayla, Antalya Körfezi’nin batı kıyılarında yükselen tüm yaylaların merkezi konumunda bulunmaktadır.

Yayla hem eşsiz manzarası ve doğası hem de bünyesinde düzenlediği etkinlikler ve şenliklerle dikkat çekmektedir. Sizlerde Felikan Yaylasına gelerek doğa yürüyüşleri ve doğa sporları yapabilir, yazları düzenlenen yayla şenliklerine katılarak eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

7.Sarısu Mesire Alanı

Toplam 350 dönüm alanı kaplayan Sarısu Mesire Alanı gerek Mavi Bayraklı sahili gerekse de çam ağaçları ile çevrelenmiş ormanlık alanı ile oldukça ilgi görmektedir. İçerisinde pergola ve oturma grupları, ortak ateş yakma birimleri, 5’i engelliler için toplam 17 tuvalet, 7 duş ve soyunma kabini, 12 büfe, 58 çeşme, 58 gölgelik ve pişirme ünitesi yer almaktadır. Bunların dışında çocuk oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet parkurları, ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz büfelerde alanda bulunmaktadır.

8.Konyaaltı Varyant Büyük Seyir Terası

Konyaaltı plajını ve Beydağlarını en iyi gören noktaya yapılan teras doyumsuz manzarası ile gezi rotanıza eklemeniz gereken yerler arasındadır. Teras hem yamaç paraşütçüler tarafından hem de manzara eşliğinde sohbet edip fotoğraf çektirmek isteyenlerin uğrak yerlerinden olmuştur.

9.Tünektepe Teleferik Tesisleri

605 metre rakımda yer alan Tünektepe Teleferik Tesisi 2017 yılında hizmete açılmıştır. Harika manzaralara ev sahipliği yapan Tünektepe,  zirvesinde sosyal tesis barındırmaktadır. Tesiste Ana Restoran, Çay Evi, Teras Kafe, Bahçe Kafe ve Hediyelik Eşya Dükkanı yer almaktadır. Ayrıca İdari bina bölümünde mescit, bay-bayan ve engelliler için wc, bebek bakım odası ve revirde bulunmaktadır. Buraya gelerek yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, kafenin etrafına yerleştirilen dürbünlerle Antalya’yı keşfedebilirsiniz.

Sarısu-Tünektepe arasındaki teleferik ise yaklaşık 1706 metre olup, kablo uzunluğu da 3604 metredir. Sarısu’dan teleferikle 9 dakikalık yolculuk sonrası Tünektepe zirveye ulaşılmaktadır. Teleferik saatte 1200 kişiyi rahatlıkla taşıyabilen 6 kişi kapasiteli 36 adet kabiniyle haftanın her günü hizmet vermektedir.

10.Geyikbayırı Mağarası

Konyaaltı ilçesine bağlı Geyikbayırı Köyü’nde konumlanan mağara toplam 120 metre uzunluğundadır. En derin noktası da 6,5 metredir. Mağaranın içerisinde yer alan sarkıt ve dikitler mağaraya ayrı bir güzellik katmaktadır.

Mağara henüz turizme kazandırılmamıştır. Mağara yaz aylarında normal hava ısısına göre daha serindir. Yazları kuru olan mağarayı yağışlı havalarda su basabilmektedir. Bu yüzden mağarayı yazın ziyaret etmenizi öneririz.

Mağaranın içi kadar dışında da birçok güzellik vardır. Çünkü Geyikbayırı Dünya çapında bir kaya tırmanış cennetidir. Mağarayı ziyaret etmişken,  1300 tırmanış rotasıyla, Türkiye’nin en büyük kaya tırmanış bölgesi olan, Avrupa ve Dünyada en önemli tırmanış merkezleri arasında gösterilen Geyikbayırı’da mutlaka keşfetmelisiniz.

PARKLAR

11.Sivri Dağ Milli Parkı

Beydağlarının en yüksek zirvelerinden olan Sivri Dağı Antalya’nın Konyaaltı ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Dağın zirvesinde konumlanan park denizi, dağları, vadileri, şehri, köyleri ile 360 derecelik Antalya manzarasına ev sahipliği yapmaktadır. Trekking, kaya tırmanışı, dağ bisikletçiliği gibi sporlarında yapıldığı alan özellikle sahip olduğu manzarası ile görmeniz gereken yerler arasındadır.

12.Termesos Güllük Dağı Milli Parkı

Korkuteli ilçesi sınırlarında, denizden 1050 metre yükseklikte konumlanan milli park 6702 hektar alan üzerine yayılmıştır. Güllük Dağı’nın yamaçlarında Anadolu’nun yerli halkı Solimlerin kurmuş olduğu Termessos antik kenti kalıntıları yer almaktadır. Termessos Antik Kenti Türkiye’nin en iyi korunmuş antik şehirlerindendir. Kentte en eski kalıntılar Helenistik devirden kalma mezarlardır. Diğer eserler Roma devrine aittir. Kuleler, surlar, agora, kral yolu, tiyatro, sarnıçlar, süslemeli mezarlar günümüze ulaşmış eserler arasındadır.

Ayrıca alanda nesli tehlike altında olan alageyik, dağ keçisi, şah kartal, karakulak ve vaşak gibi hayvanlarda barınmaktadır.

Buraya gelerek kamp kurabilir, doğa ile iç içe bir gün geçirebilir, yaban hayatı gözlemleyebilir ve antik kenti gezebilirsiniz.

13.Atatürk Kültür Parkı

Konyaaltı ilçesi ile Muratpaşa ilçesi arasında kalan Atatürk Kültür Parkı Dumlupınar Bulvarı, Antalyaspor Alt Geçidi ile Sakıp Sabancı Bulvarı ile çevrelenmiştir. 2006 yılında hizmete açılan ve oldukça geniş alana yayılan parkta doğal yürüyüş parkurları, bisiklet parkurları, çocuk oyun alanları, uçurtma alanları, spor alanları, dinlenme alanları, manzara seyretme alanları, çay bahçeleri, kafeler, restoran ve bistrolar yer almaktadır. Atatürk Kültür Parkı içerisinde barındırdığı bu alanlarla her yaşa hitap etmektedir.

14.Sahil Antalya Yaşam ve Alışveriş Merkezi

Sahil Antalya Yaşam ve Alışveriş Merkezi, Müze Kavşağı-Varyant bölgesinden başlayarak Boğaçayı’na kadar uzanmaktadır. Park, toplam 1.000.000 metrekarelik alanı ve 7 kilometrelik sahil şerdi ile yaşayan bir park olarak tasarlanmıştır.

Sahil Antalya Yaşam ve Alışveriş Merkezinde çocuk oyun alanları, kaykay-paten parkı,  tenis kortları, basketbol sahaları, bisiklet yolları, açık alan spor aletleri, köpek parkı, 350 kişilik amfi tiyatrosu, oturma alanları ve 10 bin kişi kapasiteli etkinlik çayırı gibi birçok alan yer almaktadır. Ayrıca helikopter pisti, Olbia Meydanı Konser alanı, Etkinlik Çayırı, 2 adet elektronik asansör, yaya merdiveni, seyir terası, yelken kulübü, su sporlarıda parkta bulunan diğer etkinlik ve sosyal alanlardır.

7 kilometrelik sahil şeridinde ise 200 dönüm ücretsiz halk plajı, 31 adet mavi bayraklı plaj ve engelli plajları yer almaktadır. Bu plajların hepsi mavi bayraklı olup içerisinde duş, tuvalet, şezlong, şemsiye, soyunma kabini ve cankurtaran hizmetleri bulunmaktadır.

Sahil Antalya Yaşam ve Alışveriş Merkezinde yiyecek-içecek ve alışverş ihtiyaçlarınızı ise Varyant Çarşı ve Olbia Çarşı bölümlerinden yapabilirsiniz. Varyant Çarşı bölümünde 53, Olbia Çarşı bölümünde ise 6 adet yiyecek-içecek ve alışveriş işletmeleri bulunmaktadır.

15.Konyaaltı Kent Meydanı

Akdeniz Bulvarı üzerinde denize sıfır konumda yer alan meydan gerek geniş alanı gerekse de peyzaj düzenlemesi ile ilgileri üzerine çekmektedir. İlçenin kalbini oluşturan meydan haftanın her günü ve her saati oldukça işlektir. Meydanda oturma bankları, yürüyüş alanları, restoran, cafe, büfe, butik işletmeler, wc, çeşme gibi alanlar yer almaktadır. Meydanda şenliklerden konserler, 19 Mayıs Kutlamalarından 23 Nisan Gösterilerine kadar birçok gösteri ve etkinlik düzenlenmektedir.

TARİHİ YAPILAR

16.Roma Hamamı

Konyaaltı ilçesine bağlı Gürsu Mahallesinde konumlanan tarihi hamam M.S 3. yüzyılda yapılmış ve 6. yüzyılda geçirdiği bir yangın sonrası yıkılarak yeniden inşa edilmiştir. 14. yüzyıla kadar birçok kez değişime uğrayan hamam halk arasında ‘Kara Kilise’ olarak da bilinmektedir.

Yapının moloz taşlarla örülen ve günümüze önemli bir bölümü ulaşmış duvarları, mermer plakalarla, tonozların iç kısımları da beyaz sıvayla kaplanmıştır. Roma İmparatorluk Çağı mimarisinin tüm özelliklerini taşıyan ve kiremitlerle örüldüğü düşünülen hamam, soyunma odası, soğukluk, ılıklık, sıcaklık ve spor alanından oluşmaktadır. Odaların hepsinde, alt kısımlardan ve duvardan ısıtma sistemi mevcuttur. Duvarlardaki sıcak hava dolaşımı, çivilere oturtulan kaplama plakalarıyla yapılan menfezlerle gerçekleştirilmiştir.

Roma Hamamı, 1998 yılında, 1. derece Arkeolojik Sit Alanı ilan edilmiştir.

17.Sinan Değirmeni

Sinan Değirmeni, kent merkezine 35 kilometre mesafede Konyaaltı ilçesine bağlı Doyran Köyü’nde yer almaktadır. Yaklaşık 900 metre rakımda yer alan değirmende, hiç çivi çakılmadan inşa edilmiş Genç Osmanlı Dönemine ait tahıl ambarları bulunmaktadır.

Yaklaşık 300 yıllık olan 86 ahşap tahıl ambarı tarım kültürü ve sivil mimarinin en önemli örneklerindendir. Çivi kullanılmadan, tahtaların birbirine geçirilmesiyle inşa edilmiş bu ambarlar sedir ağacından yapılmıştır. Yapımında sedir ağacının kullanılmasının sebebi ise saldığı reçine kokusuyla böcek oluşumunu engellenmesidir.

18.Trebenna Antik Kenti

Antalya’nın 32 kilometre batısında yer alan antik kente Konyaaltı ilçesine bağlı Geyikbayırı ve Çağlarca köylerinden geçilerek orman yoluyla ulaşılmaktadır. Kentten günümüze ulaşan kalıntılar ise 2-3 katlı anıt mezarları, hamam, şapel, kilise, akropol ve toplantı salonudur.

MÜZELER

19.Antalya Arkeoloji Müzesi

Müzenin ilk temelini öğretmen Süleyman Fikri Erten Tekeli Mehmet Paşa Camii’nin yanında terk edilmiş küçük bir mescidi düzenleyerek atmıştır. Müze 1937 yılından sonra Yivli Minare Camiye, 1972 yılında ise günümüzde ki yerine taşınmıştır.

Toplam 30 bin metrekare alan üzerinde yer alan müze 14 sergi salonu ile heykel ve değişik eserlerin sergilendiği açık hava galerileri ve bahçeden oluşmaktadır. 25.000 – 30.000 kadar eserin koruma altında olduğu ve 5.000 eserin sergilendiği müze 1988 yılında “Avrupa Konseyi Özel Ödülü”nü almıştır.

20.MiniCity Antalya

Temmuz 2004 yılında Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan Minicity,  Konyaaltı Plajı mevkiinde konumlanmaktadır. Toplam 63 bin hektar alan üzerine inşa edilen Minicity dünyadaki en büyük minyatür parklardan biri olma özelliğine sahiptir. Minicity’nin 32 metrekaresinde minyatür eserler, diğer kalan kısımda ise çocuk oyun alanları, kafeterya, yemek salonu, bistro, hediyelik eşya mağazası ve kitapçı bulunmaktadır.

Mintyatür alan içerisinde Anıtkabir, Dolmabahçe, Galata Kulesi, Beylerbeyi Sarayı, Ortaköy Camii, Ayasofya, Çırağan Sarayı, Edirne Selimiye Camii, St. Jan Katedrali, Registan Meydanı, Tac Mahal, Szechenyi Hamamı, Hümayun Türbesi, Tilla Kari Medresesi, Kalyan Camii, Valide Sultan Camii, Westerkerk, Artemis Tapınağı, Brüksel Şehir Meydanı, Neuschwanstein Kalesi, gibi tarihi ve simgesel mimari yapıların minyatürleri sergilenmektedir.

21.Cam Piramit Sabancı Kongre ve Sergi Sarayı

Çok amaçlı bir kongre kompleksi olan yapı Sabancı Vakfı tarafından yaptırılmış ve daha sonra kullanım hakkı Antalya Belediyesine devredilmiştir. Atatürk Kültür Parkı içerisinde yer alan yapı özellikle mimarisi ile dikkat çekmektedir. Piramit görünümlü, metal ve cam olan yapının etrafı yuvarlak dekoratif göletlerle çevrilidir.

2 katlı toplam 9.000 metrekare kapalı alanı olan yapı 5 salondan, 15 metrekare açık hava sergi alanından ve çeşitli değer tesislerden meydana gelmektedir.

PLAJLAR

22.Konyaaltı Halk Plajı

Antalya-Konyaaltı bölgesinde hizmet veren Konyaaltı Halk Plajı, mavi bayrağa sahip, Antalya’nın en ünlü plajlarından biridir. Konyaaltı Halk Plajının toplam uzunluğu 7,5 km ancak buranın 1,5 km uzunluktaki alanı halk plajı olarak kullanılmaktadır. Plaj kumsalı ince kum ve çakıl taşları ile kaplıdır. Deniz çoğu yerlerde sığ iken birden derinleşebilmektedir. Bu nedenle çocukların ve yüzme bilmeyenlerin dikkatli olması gereklidir. Ücretsiz şekilde giriş yapılan plaj etrafında şemsiye ve şezlong kiralama yerleri, soyunma kabini, duş yeri, tuvalet, büfe, market, otopark alanı imkânları bulunmaktadır.

23.Sarısu Plajı

Sarısu Plajı Antalya şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Konyaaltı ilçesinde yer alan plaj 500 metre uzunluğa sahip olup mavi bayrağa sahiptir. Plajı çakıllı kumlar ile kaplıdır. Ayrıca doğaseverlerin de kamp kurmak için tercih ettiği plajlardan biridir. Ücretsiz bir şekilde giriş yapabildiğiniz plajda ziyaretçiler için tuvalet, soyunma kabini, duş, kiralanabilir şemsiye ve şezlong, yeme-içme ihtiyaçlarınız içinde büfe gibi işletmeler bulunmaktadır.

Bulunduğunuz Konumdan Sarısu Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

24.Çakıl Beach

Antalya-Konyaaltı ilçesinde bulunan Çakıl Beach, adından da anlaşıldığı gibi çakıllardan oluşan bir plaja sahiptir. Denizi temiz, berrak, sığ ve derinleşmeyen bir yapıdadır. Hem çocuklu aileler hem de yüzme bilmeyenler için uygundur. Plajda ziyaretçilerin yararlanabileceği kafe, bar, restoran, tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong kiralama imkânı bulunmaktadır. Ücretli giriş yapılan plajda güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Bulunduğunuz Konumdan Çakıl Beach’e Ulaşmak İçin Tıklayınız.

25.Sarısu Kadınlar Plajı

Konyaaltı ilçesinde Sosyal Tesis içerisinde yer alan plaj Antalya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan Anet tarafından işletilmektedir. Plaj içerisinde spor alanları, basket ve voleybol sahaları, engelli iskelesi ve şezlongu, soyunma kabinleri, duş alma yerleri, kafe ve restoranlar kadın kuaförü, kadınlar hamamı, ücretsiz otopark gibi ihtiyaçlarınızı rahatlıkla giderebileceğiniz birçok alan bulunmaktadır.

Girişi ücretli olan Sarısu Plajı 08.00 ile 19.00 saatleri arasında sadece kadınlara, 19.00 ve 24.00 saatleri arasında da ailelere hizmet vermektedir.

26.Fourest Büyük Çaltıcak Plajı  

Antalya-Kemer Yolu üzerinde Konyaaltı ilçesi sınırlarında Çaltıcak Koyunda yer alan plaj hem piknik yapıp hem de denize girebileceğiniz bir tesistir.

Plaj içerisinde; şezlonglar, şemsiyeler, restaurant, dondurma stantları, içecek stantları,  duşlar, kabinler, tuvaletler, lavobalar, piknik alanında; ahşap banklar ve çardaklar, hazır bacalı mangal alanları, marketler, lavobalar ve tuvaletler yer almaktadır.

Ayrıca alan içerisinde çocuklarında doyasıya eğlenebilmeleri için 2 farklı oyun parkı ve 1 tanede macera parkı bulunmaktadır. Burada ağaçların arasında Zipline yapabilir, tırmanma duvarında sınırlarını görebilir ve macera parkurunda heyecan dolu bir maceraya atılabilirsiniz.

27.Küçük Çaltıcak Plajı

Kızılçam ağaçları arasında ve küçük, korunaklı körfezlerin kenarında bulunan Küçük Çaltıcak plajı 300 metre uzunluğa sahiptir. 15 ile 40 metre genişliğinde ki kumsalı ince kumlarla kaplıdır ve plaj boyunca uzanan bu ince kumlar Küçük Çaltıcak’ın en belirgin özelliklerindendir. Aynı zamanda plaj su sporları içinde oldukça elverişlidir. Buraya gelerek deniz kum ve güneşin keyfini çıkartabilir ve su sporları yapabilirsiniz.

28.Konyaaltı Gezilecek Yerler Topçam Plajı

Konyaaltı ilçe merkezine 10 kilometre mesafede yer alan plaj hem piknik yapıp hem de denize girebileceğiniz bir tesistir. Piknik alanında kamelyalar, oturaklar, hazır bacalı mangal alanları yer almaktadır. Doğa ile iç içe olan Topçam Plajının uzunluğu 650 metre genişliği ise 2 ile 40 metre arasında değişmektedir. Topçam plajının denizi berrak ve temiz, kumsalı taşlıktır. Plajın en önemli özelliği karşısında Sıçan Adası bulunmasıdır. Topçam Plajına gelerek harika manzara eşliğinde deniz, kum ve güneşin keyfini sürebilir ve piknik yapabilirsiniz.

29.Mermerli Beach

Beton bir platform üzerinde, kale duvarlarının eteklerinde ve yat limanının yakınlarında yer alan plaj yemyeşil doğası ve akvaryum gibi tertemiz plajı ile harika manzaralara ev sahipliği yapmaktadır. Girişi ücretli olan beach içerisinde şezlong, şemsiye, duş, soyunma kabini, büfe gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

EĞLENCE

30.Antalya Aquarium

2011 yılının Kasım ayında yapımına başlanan ve 15 Ağustos 2012 yılında ziyarete açılan Antalya Aqurium Konyaaltı plajına 70 metre mesafede yer almaktadır. Antalya Aqurium 131 metrelik uzunluğunda ve 3 metre genişliğinde olan Dünya’nın en büyük Tünel Akvaryumuna sahiptir.

30 dönüm arazi içerisinde 15.000 metre kapalı alanı bulunan Antalya Aquriuma gelerek; Su altının sihirli dünyasını keşfedebileceğiniz gibi Snow World & Ice Museum’da gerçek kardan kar topları yapabilir, WildPark’da dünyanın en zehirli, en renkli ve en ilginç türleri arasında tropik bir maceraya adım atabilir, Oceanride XD Cinema’da Kaptan Barbossa ile dünya denizlerini çok boyutlu sinema teknolojisi ile gezebilirsiniz.

31.Konyaaltı Gezilecek Yerler Waterhill Park

Antalya’nın ilk aquaparkı olma özelliğini taşıyan Waterhill Park doğa ile iç içe bir konumda yer almaktadır. İçerisinde Waterhill Stadyumu, Mağara Havuzu, Dalga Havuzu, Kara Delik, Su Kulesi, Jakuzi, Çocuk Slaytları ve Hill Restaurant & Mid Bar & Cave Bar gibi alanlar bulunmaktadır. Her yaşa hitap eden Waterhill Parka gelerek eğlenceli ve adrenalin dolu bir gün geçirebilirsiniz.

32.Aktur Park

Aktur Lunapark 40’ı aşkın eğlence ünitesi ve 300 kişilik aile çay bahçesi ile 1997 yılından beri günümüzde ki konumunda hizmet vermektedir. İçerisinde karnaval oyunları, kostümlü fotoğraf kabinleri, yetişkinler ve çocuklar için ayrı tasarlanmış olan trambolin, Tren, Top Havuzu, Mini Maxx, Salto, Küçük Kanguru, Küçük Sekolin, Köpekbalığı, Kule, Katlı Konvoy, Dondolino, Çocuk gondol, Atlıkarınca ve Çarpışan araba gibi oyuncak üniteleri bulunmaktadır.

Ayrıca 1997 yılından beri de her yıl 23 Nisan Şenlikleri düzenlenmekte ve bu şenliklerde yaklaşık 30.000 çocuğumuzu ücretsiz olarak eğlendirmektedir.

33.Konyaaltı Gezilecek Yerler de Son Rotamız; Antalya Atış Poligonu

Antalya’nın ilk ve tek atış sosyal kulübü olan Antalya Atış Poligonu Konyaaltı ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Geniş arazi içerisinde barındırdığı kapalı atış poligonu, cafe ve restoranı, bahçesi, çocuklar için ayrılan oyun alanı ile her yaşa farklı aktivite alanları ile hitap etmektedir.

Buraya gelerek kendi silahınız olmasa bile poligonun farklı kalibre ve modellerdeki silahları ile atış yapabilir, atış yapmayı bilmiyorsanız da tesis içinde ki profesyonel ekipten eğitim alabilirsiniz. Bunun yanı sıra mağazada yer alan tüfek, silah ve tüfek aksesuarları ve yedek parçalarını inceleyebilir, satın alabilir, kendi silahınıza profesyonel ekip tarafından bakım yaptırabilirsiniz.

Ayrıca alanda ki cafe bölümünde günün yorgunluğunu atarak değişik tatlarla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz, Bahçesinde ve parkında çocuklarınızla oynayabilirsiniz.