Kaş seyrelmesine etkili çözüm

Kaş seyrelmesine etkili çözüm

Yaz mevsimi ile beraber geride kalan güneşli ve parlak hava, yerini güz mevsiminin renklerine bırakmaya başladı. Doğanın kendi içinde yaşadığı bu kabuk değişimi, insanlar üzerinde ruhsal ve fiziksel değişikliklere yol açıyor. Bu uyum döneminde cilt ve saçlar gibi kaşların da etkilendiğini dile getiren Ergül Keskin Conture Make Up Studio’nun Kurucusu Ergül Keskin, kaş kontür ve highligth yöntemleriyle kaş seyrelmesi sorununa etkili çözümler sunduklarını söyledi.

Mevsimsel değişimler kıl köklerini zayıflatıyor

Sonbaharda mevsim geçişine bağlı olarak ortaya çıkan stres ve depresif ruh hali, sadece psikolojik değil fizyolojik etkileri de beraberinde getiriyor. Ayrıca yaz döneminde deniz ve havuzdan olumsuz etkilenen kaşlar sonbahara girerken daha güçsüz olabiliyor. Tüm bu problemler geçici kaş dökülmelerine yol açabileceği gibi kalıcı problemlerine de davetiye çıkarıyor. Küsen kaş kılı köklerinin yapılan bakımlara rağmen çıkmadığı ya da eskisi gibi sağlıklı ve gür olmadığı gerçeği, kaş kontür uygulamalarına olan yönelimi arttırıyor. Kaş kontür uygulaması ile seyrelen ve dökülen kaşlar tekrar hayat buluyor.

Yaz boyunca güneşe maruz kalan cilt ve kıl köklerinde ciddi oranda bir deformasyon yaşandığını söyleyen Ergül Keskin; “Birçok farklı değişkenin yol açtığı kaş dökülmeleri, yüzün ve ifade biçiminin olumsuz anlamda etkilenmesine yol açıyor. Zira bir insanda ortalama 600- 700 arası kaş teli bulunduğu göz önüne alındığında dökülen her tel, kaş aralarında boşluklara sebep oluyor. Bu durum güzelliğin matematiksel değeri olan altın oranı bozarak, istenmeyen etkilerle sonuçlanabiliyor. Biz Ergül Keskin Conture Make Up Studio olarak sonbahar sebebiyle yaşanan kaş kayıplarına 3D kıl teknolojisi ile etkili çözümler üretiyor, seyrekleşen ya da şekli bozulan kaşlara tekrar hayat veriyoruz. Tamamen profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilen kaş kontür uygulaması, yaklaşık 1.5-2 saat içinde gerçekleştiriliyor ve maksimum 2 yıla kadar kullanılabiliyor” dedi.

Sonbaharda kaşlara kontür highligth uygulaması ise canlılık kazandırın

Güzellik endüstrisinin en yeni teknolojilerinden olan kaş kontür highlight yöntemi sonbaharın değişim çağrısına ayak uydurmak için etkili bir alternatif sunuyor. Ergül Keskin Conture Make Up Studio’da uygulanan bu yöntem, kaş kontür uygulamasından farklı olarak ışık efektinden faydalanıyor. Açık renkler aracılığıyla yaratılan ışık efekti, yapılan işlemi ön plana çıkarıyor. Bu durum ise yüzün mimarı kaşlarda derinlik algısı oluşturarak daha canlı ve taze bir ifade sunuyor.

Kaynak: herhaberi.com

Moda ve Yaşam