İnstagramda Dm Ne Demek

İnstagramda Dm Ne Demek

İnstagram’da Dm Ne Demek

Instagram sosyal medya platformuna özgün DM ne demek? Ne işe yarar ve kimler kullanır? İnstagram özel mesaj anlamında kullanılan DM ‘’Direct Message’’ kısaltması olarak kullanılmaktadır. Kişiler arasında doğrudan veya sayfalar arasında direkt olarak yazılan mesajlar olarak tanımlanır.

DM den Msj Nasıl Atılır?

İnstagram beğeni satın al opsiyonları ile takipçi sayılarını artıran kullanıcılar, DM ile arkadaşlıklarını pekiştirebilirler. DM’den nasıl mesaj atılır veya herkes DM kullanabilir mi gibi konularda, her İnstagram kullanıcısının DM alma- gönderme hakkı olduğundan bahsedebiliriz.

Kişiler ve gruplar arasında, sayfalar ve kurumsal sayfalar arasında direkt mesajlaşmayı sağlayan DM ile diğer kullanıcılara kapalı şekilde mesaj gönderebilirsiniz. Mesaj göndermek istediğiniz kişinin profil sayfasına girin ve üstteki 3 noktaya tıklayın. Ardından ‘’Mesaj Gönder’’ sekmesine tıklayarak, DM atabilirsiniz.

Takipçiniz ya da takipçisi olmadığınız kullanıcıların sayfasında, Mesaj İstekleri kısmında görünür.

DM Ne Anlama Gelir?

DM, sosyal medya sistemlerinde ve özellikle İnstagram’da sık kullanılan terimlerden biridir. DM atmak, DM almak kişiler arasında özel mesajlaşmayı tanımlayan bir ifadedir. Kurumsal sayfalar veya bazı resmi hesaplarda mesajlaşma kısıtlaması bulunmaktadır.

Bireysel sayfa kullanıcıları arasında takipte olup olmaması fark etmeksizin, her kullanıcıya DM gönderilebilir. Direkt mesajlar, kullanıcının ‘’Mesaj İstekleri’’ sayfasında görüntülenir. Şayet mesaja izin ver seçeneğine tıklanmışsa, özel mesaj yani DM üzerinden sohbet edebilirsiniz.

Instagram Nasıl Özel Mesaj Atılır?

İnstagram’da birine özel mesaj göndermek için arkadaş listenizde olmasına gerek yoktur. İnstagram özel mesaj göndermek için;

  • DM göndereceğiniz kişinin profiline tıklayın
  • Sağ üst kısımda bulunan 3 nokta sembolüne tıklayın
  • Açıla seçeneklerden ‘’Mesaj Gönder’’i seçin
  • Mesajınızı yazın veya göndermek istediğiniz resim, video veya sesli mesajı ekleyin ve gönder ikonuna tıklayın

İstediğiniz her kullanıcıya doğrudan mesaj gönderebilir ve diğer kullanıcılardan özel mesaj alabilirsiniz. İnstagram takipçilerinize direkt mesaj göndererek, ürün reklam ve tanıtımlarınızı da yapabilirsiniz.

Bayigram, Türkiye’nin en çok tercih edilen sosyal medya hizmet platformu olarak https://bayigram.com/instagram-begeni-satin-al/ seçeneğiyle, sayfanızı geliştirmeye devam ediyor. Tüm hizmetleri inceleyebilir ve takipçi oranlarınızı hemen artırmaya başlayabilirsiniz.

Teknoloji