Huawei’den ayrılan Honor tarafından gelecek yeni ürünler netleşiyor

Huawei’den ayrılan Honor tarafından gelecek yeni ürünler netleşiyor

Huawei’nin ambargo nedeniyle satmak zorunda kaldığı Honor, yeni dönemde birçok yeni ürün üzerinde çalışıyor. İşte ortaya çıkanlar;

Geçtiğimiz haftalarda Huawei’den bağımsız olarak çıkan ilk telefonu olan V40 ile ses getiren Honor, sağlam kaynaklara göre 2021’de yeni orta ve giriş seviyesi telefonlar tanıtacak. Giriş ve orta seviye telefon pazarına büyük bir talep olduğunu iyi bilen firma, haklı olarak burayı boş bırakmak istemiyor. Firmadan ayrıca 2021 için bir amiral gemisi geliyor ve onun da yaz aylarında tanıtılacak Honor 40 olacağı iddia ediliyor. Firmanın ayrıca bir amiral gemisi özelliklerine sahip üst düzey Android tablet geliştirdiği de aktarılıyor. Honor’un yeni ürün gamındaki en iddialı cihaz ise katlanabilir Magic akıllı telefon modeli olacak gibi görünüyor. Firmanın kesin olarak bir katlanabilir telefon geliştirdiği aktarılıyor ve bu da hem sevindiriyor hem merak uyandırıyor. Honor’un telefon pazarında işi Huawei’den daha kolay çünkü gelen bilgilere göre firma Android lisansına kavuşmuş durumda. Yani Honor‘un çıkaracağı yeni telefonlarda Google servisleri ve uygulamaları sorunsuz olarak çalışacak. Honor biliyorsunuz Türkiye pazarında da yer almayı sürdürüyor.

Firmanın son modeli Honor V40 hakkında detaylar şöyle

Temelde halen Huawei imzasını taşıyan telefon, hatırlamak adına gücünü MediaTek Dimensity 1000 Plus işlemciden alıyor, 6,72 inç 2676×1236 piksel 120 Hz OLED ekran üzerine kuruluyor ve 66W hızlı şarj destekli 4.000 mAh pil taşıyor. Kamera tarafında model genel olarak aşırı iddialı görünmüyor. V40’ın arkasında 50-megapiksel ana + 8-megapiksel ultra geniş açı + 2-megapiksel makro kameraları bir araya geliyor.

Burada aynı zamanda flaş ile lazer otomatik netleme sistemi de bulunuyor. Öndeyse çiftli 16 megapiksel selfie kamera sistemi bizleri karşılıyor. Telefonun Çin merkezli fiyatı ise 8/128 GB için 556 dolar, 8/256 GB içinse 620 dolar seviyesinde yer alıyor. Global satış fiyatı şimdilik bilinmiyor.

Kaynak: yazdirma.com

Teknoloji