Hasselblad destekli OnePlus 9 Pro için yeni kamera özellikleri çıktı

Hasselblad destekli OnePlus 9 Pro için yeni kamera özellikleri çıktı

Akıllı telefon pazarında öne çıkan isimlerden OnePlus, 2021 amiral gemisi modelleri OnePlus 9 ve 9 Pro ile gündeme gelmeyi sürdürüyor.

Hazırladığı telefonlar, kendisi Türkiye’de resmi olarak yer almıyor olmasına rağmen büyük birçok satış kanalında ve bazı operatörlerde resmi garantili olarak satılan OnePlus, şu sıralar sürekli olarak OnePlus 9 ve 9 Pro modelleriyle gündeme geliyor. Bu modellerin en çok merak edileni olan Hasselblad kameralı OnePlus 9 Pro, en son LTPO temelli bir OLED ekran ile geliyor haberiyle ses getirmişti. LTPO ekranlar LTPS’lere oranla daha az enerji harcıyor ve dinamik yenileme hızı sunmasıyla pil ömrünü daha da yükseltebiliyor. Bu ekran ile dikkat çeken 9 Pro, yeni sızıntıya göre arkasında tam olarak 48 megapiksel + 50 megapiksel + 8 megapiksel + 2 megapiksel kameraları bir araya getiriyor. Artık netleştiği üzere 8K çözünürlükte 30 fps, 4K çözünürlükte ise 120 fps video çekebilen amiral gemisi, elbette kutusundan Android 11 ile çıkıyor ve en altta 8 GB RAM + 128 GB depolama getiriyor.

OnePlus 9 Pro ve 9 Türkiye’de de satılacak

Diğer teknik detaylara bakarsak 9 ve 9 Pro güçlerini Snapdragon 888 işlemciden alıyor. Telefonlardan 9, 6,55 inç FullHD 120 Hz “düz” OLED ekran üzerine kuruluyor. 9 Pro‘da ise 6,78 inç QHD+ 120 Hz OLED “kavisli” OLED ekran kullanılıyor. Her iki ekrana da selfie kamerası için 3.8mm boyutunda bir ekran deliği koyan firma, kesin olarak telefonlarda bir periskop kamerası kullanmıyor.

Modeller ortak olarak 4.500 mAh pil üzerine kuruluyor. Bu pil genel olarak yeterli kullanım süresini getirecek gibi görünüyor. Modellerin 30W kablosuz, 65W da normal kablosuz şarj sunacağı aktarılıyor ve rakiplerin aksine OnePlus‘ın telefonların kutusuna bir şarj cihazı koyacağı belirtiliyor.

Kaynak: kendisihaber.com

Teknoloji