Evde Fitness Egzersizleri İçin Öneriler

Evde Fitness Egzersizleri İçin Öneriler

Evde Fitness Egzersizleri İçin Öneriler

Evde egzersiz yapma fikri, doğru uygulandığında zaman sadece vücut ağırlığınızı kullanarak bile çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu nedenle, spor salonu sizin için uygun değilse veya zamanınız kısıtlıysa, oturma odanızı kişisel bir spor salonuna çevirebilirsiniz. Neredeyse sayısız farklı vücut ağırlığı hareketi ile başlangıç, orta ve ileri seviye sporcular için ölçeklenebilir ve uygulanabilir hareketler bulunur.

Köprü hareketi, vücudunuzun arka kısmı, karın ve kalça için en faydalı egzersizlerden biridir. Dizleriniz bükülü, ayaklarınız yerde düz ve kollarınız yanlarınızda olacak şekilde sırt üstü yatın. Ayaklarınızı iterek ve gövdenizi destekleyerek, kalçalarınız tamamen yukarıya doğru uzayana kadar alt kısmınızı yerden kaldırın ve üste geldiği zaman kalça kaslarınızı sıkın. Yavaşça başlangıç ​​pozisyonuna dönün ve tekrarlayın.

Bacaklarınızı ve karın bölgenizi güçlendirmek için çömelin, bu da günlük yaptığınız hareketleri kolaylaştıracaktır. Altınızda bulunan bir sandalye ile başlamak, uygun formda ustalaşmanıza yardımcı olacaktır. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak, sandalyenin önünde durabilirsiniz. Kalçalarınıza tutunarak ve dizlerinizi bükerek, kalçanız sandalyeye değene kadar aşağıya doğru inmeli ve kollarınızınız önünüze doğru uzanmasına izin vermelisiniz. Topuklarınızı yukarıya doğru itin ve başlangıç ​​pozisyonuna dönerek hareketi tekrarlayabilirsiniz.

Başlangıç ​​tarzı bir şınav olan bu hareket, standart bir şınav çekmeden önce güç oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Dizlerinizden yüksek bir tahta pozisyonu alın. Başınızdan dizlerinize kadar düz çizgiyi koruyarak, kendinizi yere indirmek için dirseklerinizi bükün. Dirseklerinizi 45 derecelik bir açıyla tutun. Tekrar yukarıya itin ve hareketi tekrarlayın.

Aşığı bakan köpek pozisyonundan, plank pozisyonuna geçiş hareketi üst bedeninizi, özellikle de omuzlarınızı çalıştıracaktır. Elleriniz omuzlarınızın altında ve ayaklarınız birbirine yakın olacak şekilde yüksek tahta pozisyonuna geçin. Gövdenizi, ellerinizi ve ayaklarınızı sabit tutarak, kalçalarınızı yukarıya doğru iterek, aşağı bakan köpek pozuna gelin. Aşağı bakan köpek pozunda, vücudunuz zeminle bir üçgen oluşturmalıdır. Boynunuzu düz ve omuzlarınızı da kulaklarınızdan uzak tutmaya çalışın. Bakışlarınız ayaklarınıza doğru yönlendirilmelidir. Burada birkaç saniye bekleyin, ardından tekrardan plank pozisyonuna dönebilirsiniz.

Spor yapmak, kendinize en uygun hareketleri belirlemek bazen zor olabilir. Bunun için profesyonel destek almak adına Burak Kulaksız ile irtibata geçebilir, doğru adımları onun sayesinde atabilirsiniz.

Spor