Erdoğan Spora Dair Açıklamalarda Bulundu

Erdoğan Spora Dair Açıklamalarda Bulundu

Erdoğan Spora Dair Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Konseyi 17. Spor Bakanları Toplantısı’na görüntülü mesaj gönderdi. Avrupa Komisyonu, tarih ve kültür şehrimiz Türkiye’ye hoş geldiniz Antalya’ya hoş geldiniz Konferansın başarılı ve ülkemize, sporculara ve spor camiasına faydalı olmasını temenni ediyorum Sporun ortak temelinde farklılaşan Toplumları buluşturan birlikte bir barış ortamına ve daha fazla işbirliğine katkıda bulunur. Çatışma ve savaşın küresel gündeme hakim olduğu günümüzde, sporun daha birleşik ve kapsayıcı bir yönüne ihtiyacımız var.

Bu anlayışla Türkiye olarak ev sahipliği yaptığımız uluslararası spor organizasyonları ile insanlığa karşı sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz. Spor tesisleri inşa etmeye ve ülke genelinde sporu teşvik etmeye giderek daha fazla yatırım yapıyoruz. Spora verdiğimiz önemin bir sonucu olarak farklı alanlardaki uluslararası spor müsabakalarında sporcuların başarısını görüyoruz. İnşallah bir süre daha insanımıza sporu sevdirmek ve Türkiye’yi bir spor ulusu haline getirmek için adımlar atmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle, kurucu üyesi olduğumuz Avrupa Komisyonu çerçevesinde spor yönetimi alanındaki işbirliğimizi geliştirmeye hazır olduğumuzu ifade etmek isterim. Toplantı çerçevesinde alınan tartışmaların ve alınan kararların bu süreçte bize yardımcı olacağına eminim.

Konferansta emeği geçen, değerli fikirler sunan ve konferansın içeriğini zenginleştiren tüm katılımcılara teşekkür ederim. Bu düşüncelerle, 17. Avrupa Komisyonu Spor Bakanları Toplantısı’nın bir şeyler kazandıracağını umuyorum. Konferansın düzenlenmesinde emeği geçen başta Avrupa Komisyonu yetkilileri ve Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri olmak üzere, şahsım ve ülkem adına herkesi kutluyorum. Deneme bonusu

Spor