En İyi SEO Stratejileri Nedir? SEO Yöntemleri Nelerdir

En İyi SEO Stratejileri Nedir? SEO Yöntemleri Nelerdir

İşte bir SEO stratejistinin odaklanabileceği üç SEO türü: Sayfa içi SEO:  Bu SEO, “sayfadaki” içeriğe ve web sitesinin belirli anahtar kelimeler için sıralamasını yükseltmeye yardımcı olmak için bu içeriğin nasıl optimize edileceğine odaklanır. Sayfa dışı SEO:  Bazen Dijital PR olarak adlandırılan bu SEO, internetteki başka bir yerden web sitesine yönlendiren bağlantılara odaklanır. Web sitenize bağlantı veren “geri bağlantıların” sayısı ve bu bağlantıları taşıyan yayıncılar, bir arama motorunun gözünde güven oluşturmanıza yardımcı olur. Bu, web sitenizin sonuç olarak daha yüksek sıralanmasına neden olur.

Teknik SEO:  Bu SEO, bir web sitesinin mimarisine odaklanır ve her bir web sayfasının “teknik olarak” nasıl kurulduğunu görmek için o web sitesinin arka ucunu inceler. Google   , içeriği kadar bir web sitesinin koduna da önem verir, bu da bu uzmanlığı bir web sitesinin arama motoru sıralaması için oldukça önemli hale getirir. Her işletmenin web sitelerini arama için aynı şekilde optimize edemeyeceğini ve bu nedenle her SEO’nun aynı optimizasyon sürecine sahip olmayacağını unutmayın. Sektörünü incelemek, izleyicileri için neyin önemli olduğunu bulmak ve doğru içeriği bu hedef kitlenin önüne koyan bir SEO stratejisi geliştirmek bir SEO’nun işidir. Bunu göz önünde bulundurarak, tüm SEO temellerinizin 2019’da kapsanmasını sağlamak için atabileceğiniz dokuz adımı burada bulabilirsiniz. Ardından, bu sayfanın alt kısmında, SEO Fiyatları sayfasında uzmanlaşmak için ücretsiz bir planlama şablonu sağladık.

SEO süreci Konuların bir listesini yapın. Bu konulara göre uzun kuyruklu anahtar kelimelerin bir listesini yapın. Her konu için sayfalar oluşturun. Bir blog oluşturun. Sayfa otoritesini geliştirmek için her hafta blog oluşturun. Bir bağlantı kurma planı oluşturun. Tüm medyayı web sitenize koymadan önce sıkıştırın. SEO haberlerinden ve uygulamalarından haberdar olun. İçeriğinizin başarısını ölçün ve izleyin. 1. konuların bir listesini yapın. Anahtar kelimeler SEO’nun merkezinde yer alır, ancak aslında artık organik bir büyüme için ilk adımınız değildir. İlk adımınız, bir aydan diğerine kadar ele almak istediğiniz konuların  bir listesini yapmaktır  . Başlamak için, ürününüz veya hizmetinizle ilgili yaklaşık 10 kısa kelime ve terimden oluşan bir liste hazırlayın.

Arama hacimlerini belirlemek ve işletmeniz için anlamlı olan varyasyonları  bulmak için Ubersuggest’i kullanın . Anlayabileceğiniz gibi, bu konuları popüler kısa anahtar kelimelerle ilişkilendiriyorsunuz, ancak bu anahtar kelimelere bireysel blog gönderilerini ayırmıyorsunuz. Web sitenizi arama için optimize etmeye yeni başlıyorsanız, bu anahtar kelimeler Google’da üst sıralarda yer alamayacak kadar rekabetçidir. Bir dakika içinde bu konuları nasıl kullanacağımızı gözden geçireceğiz. seo stratejisi Ölçü olarak arama hacmi ve rekabeti kullanarak, listenizi sizin için önemli olan ve hedef kitlenizdeki insanların aradığı 10-15 kısa anahtar kelimeye daraltın. Ardından, bu listeyi aylık arama hacmine ve işletmenizle alaka düzeyine göre öncelik sırasına göre sıralayın.

Teknoloji