Elektronik Sigara Cihazları Sigara Bağımlılığına Son Veriyor Mu

Elektronik Sigara Cihazları Sigara Bağımlılığına Son Veriyor Mu

Elektronik Sigara Cihazları Sigara Bağımlılığına Son Veriyor Mu?

Elektronik sigara cihazları sigara bağımlılığına son vermeye yardımı olan cihazlardır. Hem Türkiye içerisinde hem de uluslar arası yapılan inceleme ve araştırmalara bakıldığı zaman elektronik sigara kullanımı tütün mamulü sigaraların bağımlılığına kesin bir çözüm olmasa da oldukça olumlu derecede etkileri vardır. bir elektronik sigara cihazının içerisinde bulundurduğu kimyasal madde türü ve oranı, tütün mamulü olan sigaraların içinde yer alan kimyasallar ile bir ve aynı değildir. Aynı olmamasının yanı sıra oranlarının da farklı oluşu ile birlikte elektronik sigara cihazları, normal tütün mamulü olan bir sigaraya göre yaklaşık olarak %95 oranında daha az zarar içermektedir. Bunun ile beraber sigara dumanı insan vücudu içerisinde kuru kalırken, elektronik sigara cihazından çıkan buhar insan vücudu içerisinde nemlendirilerek yer alır. Ayrıca tütün mamullerinin içerisinde kuru nikotin maddesine yer verilikten elektronik sigara cihazlarında sıvı nikotin maddesi yer almaktadır. Nikotin maddelerinin kullanımına oldukça dikkat edilmesi gerekir. Her sigara ve her üründe farklı miktarda yer alan nikotin oranı, sigara bağımlılığının başında rol oynamaktadır. Elektronik sigara cihazları belirli bir teknoloji dahilinde üretimi yapılmakta olan cihazlardır. Markalar ise teknolojiyi takip edip, ürünlerinin son jenerasyonda olmasına büyük önem gösterirler.

Elf Bar Elektronik Sigara Cihazları

Elf Bar elektronik sigara cihazları, tek kullanımlık olan cihazlar arasında yer almaktadır. Tek kullanımlık olmasının sebebi ise cihaz içerisinde yer alan likit ürününün tekrardan doldurulamayışından kaynaklıdır. Buna rağmen bir Elf Bar elektronik sigara içerisinde 1500’e yakın oranda puff yer almaktadır. Bunun ne adar kullanılacağı süresi ise tamamı ile kullanıcının ne sıklıkla tükettiğine bağlıdır. Genel olarak 2 yıl boyunca kullanılan elektronik sigara cihazlarının ne kadar süre kullanımda olacağı da tüketici ile ilgili olan bir konudur.

Elektronik Sigara Cihazlarının Isı ve Sıcaklık Ayarlamaları Nasıl Olmalıdır?

Elektronik sigara cihazlarında yapılmakta olan ısı ve sıcaklık ayarları oldukça büyük önemler arz etmektedir. Cihazın kullanım ömrü ile de ilgili olan bu durum içerisinde cihazın ısısının belirli bir sıcaklığa sabitlenmesi gerekmektedir. yaklaşık olarak 230 dereceye sabitlenmesi önerilen bu sıcaklıklar daha sonra kullanıcı tercihine göre de değişim sağlayabilmektedir.

Genel Kültür