Ekrana entegre parmak izi sensörlü iPhone 13 Pro konsepti

Ekrana entegre parmak izi sensörlü iPhone 13 Pro konsepti

iPhone 13 Pro modelinin konsept çalışması ortaya çıktı. Paylaşılan videoya bakıldığında telefonun tasarımı ve özellikleri sayesinde bilgi sahibi oluyoruz. The Hacker 34 isimli YouTube kanalı tarafından hazırlanan konseptte 6,1 inç ve 6,7 inç arasında değişiklik gösterdiği görülüyor.

Super Retina XDR ekran teknolojisini bünyesinde barındıran telefon 120 Hz ekran desteği de sunuyor. Telefondaki ekran piksel yoğunluk değeri ise 458 ppi. 12 megapiksel geniş açı kameraya 12 megapiksel ultra geniş açı ve 12 megapiksel telefoto kameralar eşlik ediyor. Ekrana entegre parmak izi sensörüne de sahip olan konseptte aynı zamanda yüz tanıma teknolojisi de var. Ekran çentiğinin de ufaltıldığı telefonda A15 Bionic işlemcisi yer alıyor. Kablosuz ters şarj özelliği sayesinde yeni model AirPods kulaklıkları kablosuz olarak şarj edebiliyor. Konsept çalışmada en çok göze çarpan nokta ise Lightning bağlantı noktasının kaldırılmış olması.

iPhone 13 Pro konsepti yüksek depolama seçeneğiyle de dikkat çekiyor

USB-C bağlantı noktasına da sahip olmayan telefon MagSafe üzerinden kablosuz olarak şarj edilebiliyor. 25 watt’a kadar hızlı şarj desteği, 1 TB’a kadar depolama alanı ve iOS 15 güncellemesi ise telefonda yer alması beklenen diğer özellikler arasında. Telefon için hazırlanan videoyu haberin devamından izleyebilirsiniz.

Kaynak: yeniyayin.com

Teknoloji