Çekmeköy Gezilecek Yerler – Çekmeköyde Gidilecek Yerler

4 Tem

Çekmeköy’de Gezilecek Yerler Yazımızda Çekmeköy ilçesinde gezilecek yerleri ve tur güzergahı detaylarını anlatacağız. Yazımıza başlamadan önce sizlere Çekmeköy İlçesi hakkında genel bilgiler verelim. İstanbul ilinin Anadolu yakasında bulunan Çekmeköy ilçesi ormanlık alan bakımından zengin olması, bol oksijeni ve rekreasyon alanlarının bulunması sebebiyle sosyal ve sanatsal aktiviteler açısından dinamik bir sahil ilçesidir.

1. Çekmeköy’deki İlk Rotamız Gezilecek Yerler; Çekmeköy Hayvanat Bahçesi (İstanbul Doğa ve Yaşam Parkı Kompleksi)

Çekmeköy’de Gezilecek Yerler Yazımızın ilk sırasında Çekmeköy Hayvanat Bahçesi var. İstanbul’un en büyük hayvanat bahçesi olup 60 farklı türe ve 350 hayvana ev sahipliği yapmaktadır. En iyi özelliklerinden biri de hayvanları yakından sevebilmeniz ve besleyebilmenizdir.

İstanbul Parkı 200 bin metrekarelik ormanlık alanın içerisinde yer almaktadır. Çocuklu ailelerin keyifli, eğlenceli ve kaliteli zaman geçirebileceği doğa ve yaşam kompleksi, macera ve keşfi bir arada sunmaktadır. Pony kulübü, cafe-restoran, piknik ve dinlenme alanı, macera parkı gibi alternatifleriyle her yaşa hitap etmektedir. Çocuklar pony kulübüyle binicilik ve at bakımı öğrenirken, yetişkinler cafe-restoran alanlarında eğlenebilir veya heyecan ve adrenalin sevenler macera parkında çeşitli aktivitelere katılabilir. İstanbul’un ilk ve tek en kapsamlı doğa ve yaşam kompleksi olan Park Of İstanbul, eğlenmek ve doğayla iç içe olmak isteyenlerin ilk adresidir. Giriş ücreti alınmaktadır ve yaya veya araç park seçeneklerine göre değişmektedir.

Çekmeköy Hayvanat Bahçesi’ne ulaşım tarifi için tıklayınız.

Çekmeköy Hayvanat Bahçesi web sitesi için buraya tıklayın. Ümraniye’de gezilecek yerler hakkındaki yazımızı okumak için buraya tıklayın.

2.Çekmeköy Tabiat Parkı

Çekmeköy’de Gezilecek Yerler Yazımızın ikinci durağı Doğa Park. Doğa Park, ister yürüyüş yapın, ister koşun, ister çocuklarınızla piknik yapın, ailenizle keyifli vakit geçirmenizi sağlar.

Çekmeköy Tabiat Parkı’na ulaşım için tıklayın

3.Ömerli Barajı

Kamp, yürüyüş, piknik gibi aktivitelerin yapılabileceği Ömerli Barajı, doğayla iç içe bir yer olup kamp severlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerdendir.

Ömerli Barajı’na ulaşım tarifi için tıklayınız.

4.Çekmeköy Piknik Alanları

Çekmeköy Piknik Alanları İlk etapta önemli bir yere sahip olan Taşdelen mesire alanı ismini meşhur ve tarihi Taşdelen kaplıca sularından almaktadır. Taşdelen mesire alanının çeşmelerinden akan Taşdelen suyunun başta böbrek taşı olmak üzere çeşitli hastalıklara iyi geldiği söylenmektedir. Taşdelen kaplıca suları tedavi amaçlı kullanılmıştır. Çam, meşe, kayın ve köknar ağaçlarıyla kaplı olan Taşdelen mesire alanı ailenizle piknik yapıp yürüyüş yapabileceğiniz geniş bir mesire alanıdır. Giriş ücreti ücretli olup yaya veya araç seçeneğine göre değişmektedir. Saklıbahçe, Yeşilbahçe, Seçkin ATV, Güvercinlik Çekmeköy’ün diğer mesire alanlarıdır.

Taşdelen Mesire Alanı’na ulaşım tarifi için tıklayınız.

5.ÇEkmekoy’daki Son Rotamız Gezilecek Yerler; Çekmeköy Tiyatroları

Çekmeköy’ün kültür merkezleri, hafta içi ve hafta sonu seçenekleriyle hem çocuklara hem yetişkinlere yönelik tiyatro oyunlarına, sanatseverlerin mutlaka izlemesi gereken birbirinden güzel oyunlara ev sahipliği yapıyor.

Çekmeköy Kültür Merkezi’ne ulaşım tarifi için tıklayınız.