Çağlayancerit Nerede? Çağlayancerit’e Nasıl Gidilir?Çağlayancerit Haritası

10 Tem

Çağlayancerit Nerede? Kahramanmaraş- Çağlayancerit, Türkiye’nin güneyinde Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çağlayancerit ilçesinin nüfusu yaklaşık 25 bindir. Çağlayancerit ilçesinin komşu ilçeleri; kuzeyinde Kahramanmaraş’ın Nurhak, batısında Dulkadiroğlu ve güneyinde Pazarcık, doğusunda ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesidir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık 470 kilometrekaredir. İlçenin şehir merkezine uzaklığı 64 kilometredir. Çağlayancerit İlçesi, haritada 37° 45′ 0.5904” Kuzey ve 37° 17′ 35.5524” Doğu GPS koordinatları arasında yer almaktadır. Çağlayancerit’in deniz seviyesinden yüksekliği 1086 metredir. Çağlayancerit ilçesinde toplam 6 mahalle bulunmaktadır.

Çağlayancerit Nerede? Çağlayancerit Haritası

Çağlayancerit’e nasıl gidilir?

Çağlayancerit’e ulaşmak için en rahat ve konforlu toplu taşıma alternatifi otobüstür. Çağlayancerit merkezine şehrin birçok farklı noktasından farklı ulaşım alternatifleriyle ulaşılabilir. Çağlayancerit merkezine özel araç kullanılarak da ulaşılabilir. Ayrıca birçok farklı noktada halk otobüsleri ve minibüs hatları kullanılabilir.

Çağlayancerit Nerede? Çağlayancerit’e Karayoluyla Ulaşım

Kahramanmaraş merkez ilçesinden Çağlayancerit ilçesine Kahramanmaraş Çağlayancerit Yolu üzerinden yaklaşık 1 saat 17 dakikada ulaşabilirsiniz. Benzer şekilde, Afşin Gölbaşı Nurhak Yolu üzerinden ilçeye ulaşım yaklaşık 2 saat 41 dakika sürmektedir. Hatırlamak Kahramanmaraş Andırın Yolu’ndan Çağlayancerit ilçesine yaklaşık 2 saat 34 dakikada ulaşabilirsiniz. Türkoğlu İlçeden Çağlayancerit’e D360 ve Gaziantep Kahramanmaraş Yolu/Malatya-K.Maraş Yolu/D360 Karayolu üzerinden yaklaşık 1 saat 36 dakikada ulaşılmaktadır. Göksun İlçeden Çağlayancerit’e D-825 Karayolu’nu kullanarak yaklaşık 2 saat 13 dakikada ulaşabilirsiniz.

Çağlayancerit’e Toplu Taşıma ile Ulaşım

Çağlayancerit ilçesine şehir içi ulaşımda genellikle halk otobüsleri ve minibüsler kullanılmaktadır. Çağlayancerit’te yaşayanlar genellikle otobüs hatlarını daha aktif olarak kullanmaktadır. Şehir içi ulaşımda bir diğer alternatif olarak taksiler tercih edilebilir. Çağlayancerit ilçesinde gün boyu halk otobüsleri hizmet vermektedir. Günün her saatinde belirli aralıklarla halk otobüsleri kullanılabilir. Çağlayancerit Merkez’den kalkan otobüsler gün boyunca farklı ilçe ve mahallelere hareket etmektedir. Çağlayancerit Merkez’den çevre ilçelere farklı aktarma araçlarına sahip halk otobüsleri ve minibüsler ile kolayca ulaşılabilir. Pazarcık ilçesinden kalkan halk otobüsleri kullanılarak gün içerisinde ve kısa sürede Çağlayancerit’e kolayca ulaşılabilir. Çağlayancerit’e şehrin farklı noktalarından kolayca ulaşılabilir. Çağlayancerit ilçe merkezinden Kahramanmaraş merkez ilçesine hem özel araçlar hem de halk otobüsleri ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Çağlayancerit İlçesinden Havaalanına Ulaşım

Kahramanmaraş Çağlayancerit ilçesine havayoluyla seyahat etmeyi tercih ederseniz, şehrinizin havalimanından Kahramanmaraş ilinin Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı’ndan Çağlayancerit ilçesine özel araç veya toplu taşıma ile ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş Çağlayancerit Yolu üzerinden Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı’na yaklaşık 1 saat 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Ayrıca Gaziantep Kahramanmaraş Yolu/Malatya-K.Maraş Yolu/D360 Yolu üzerinden yaklaşık 2 saat 4 dakikada Gaziantep Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Çağlayancerit nereye bağlıdır? Çağlayancerit hangi bölgede yer almaktadır?

Çağlayancerit İlçesi, Akdeniz Bölgesi’nde Kahramanmaraş ili sınırları içerisinde yer almaktadır. Çağlayancerit, farklı kültürel ve geleneksel öğeleri yansıtan bir yerdir. Çağlayancerit İlçesi’nin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Yüzey şekilleri ovalar ve dağlıktır. Kahramanmaraş’ın batı kesiminde yer almaktadır. İklim çeşitliliği açısından oldukça yoğun bir iklim yapısı görülmektedir. İlçede Akdeniz iklimi ile karasal iklim tipi arasında geçiş iklimi görülmektedir. Yazlar genellikle sıcak ve kuraktır. Kışlar ılık ve yağışlıdır.

Kahramanmaraş Nerede? Kahramanmaraş hangi bölgede yer almaktadır?

Türkiye’nin güneydoğusunda Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, kuzeyde Sivas, doğuda Malatya ve Adıyaman, güneyde Gaziantep, Osmaniye ve Kilis, batıda ise Kayseri ve Adana ile komşudur. Topoğrafyası eğimli olup genellikle ormanlar ve dağlık alanlarla kaplıdır. Kahramanmaraş-İstanbul arası 1.029 kilometre, Kahramanmaraş-Ankara arası 601 kilometre, Kahramanmaraş-Adana arası 225 kilometre, Kahramanmaraş-Malatya arası 208 kilometredir. Gezilecek yerler yazılarımızı okumak için tıklayın.