Brezilya Liginde Var Monitörü Kırıldı

Brezilya Liginde Var Monitörü Kırıldı

Brezilya Liginde Var Monitörü Kırıldı

Brezilya Liginde sahaya giren taraftarlar VAR monitörünü kırdı, olaylar son günlerde kızışıyor. Brezilya’daki futbol takımları arasındaki yoğun rekabet, taraftarlara hata için çok az yer bırakıyor. Birçok taraftar futbol maçlarına sadece takımlarının kazanma şansı için katılır. Kaybeden herhangi bir takımın katılım sayısında bir düşüş yaşaması muhtemeldir.

Bu, düşük performans gösteren takımların taraftarları kazanmasını zorlaştırıyor. Taraftarların ekonomiye ne kadar pahalıya mal olduğu düşünülürse bu durum kulüplerin ekonomisini kötü etkilemektedir. Brezilya Liginde yaşanan olaylar son günlerde Brezilya Futbol Kulübü Federasyonunu harekete geçirdi. Federasyon yaşanan kötü olaylardan sonra sahaya bir süre taraftar alınmayacağını dile getirdi. Betticket

Yeni Olaylar Yaşanıyor!

Bir olayda Flemengo ve Cruizero kulüpleri arasında yaşandı. İki takımın taraftarları maç öncesi döner bıçaklarıyla karşı karşıya geldiler. Silahlı çatışmalarda yaşanan olaylarda 4 kişinin hayatını kaybetmesi ülkedeki futbol terörünün ne boyutlara ulaştığını bütün dünyaya gösterdi. Futbolculardan yapılan açıklamalarda gelecek dönem birçok futbolcunun kulüpten ayrılması konuşulan haberler arasında bulunuyor.

Bu rekabetlerin maliyeti nedeniyle Brezilya’daki futbol maçlarında futbol kavgaları yaygındır. Bu kavgalar, kötü oyunlarına rağmen takımların taraftar kaybetmesini zorlaştırıyor. Ancak bu savaşlar tehlikelidir ve doğru şekilde ele alınmazsa ölüme yol açabilir. Şiddetli çatışmalardan kaçınmak için, organizatörler maçlar için yeterli zaman ayırıyorlar.

Futbol kültürü Brezilya’yı gece geç saatlere kadar futbol maçları izlemeyi ve oynamayı seven bir ülkeye dönüştürdü. Taraftarlar gece geç saatlere kadar maçlara katılarak kendi aralarında tehlikeli savaşlara giriyor. Bu kültür olmadan, takımlar yorgunluk nedeniyle katılımı kaybeder ve oyuncular düşük performans ölçümleri nedeniyle ilgilerini kaybeder. Son günlerde Brezilya Liginde taraftarların palalarla sahaya inerek VAR monitörünü kırmaları olayların ne kadar ateşli bir hal aldığını gösteriyor.

Spor