Andırın Nerede? Kahramanmaraş Andırın’a Nasıl Gidilir? Andırın Haritası

10 Tem

Andırın Nerededir? Kahramanmaraş-Andırın, Türkiye’nin güneyinde Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Andırın ilçesinin nüfusu yaklaşık 35 bindir. Andırın ilçesinin komşu ilçeleri; Kahramanmaraş’ın doğusunda Onikişubat, kuzeyinde Göksun, güney ve batısında Osmaniye’nin Düziçi ve Kadirli, kuzeybatısında ise Adana’nın Kozan ve Saimbeyli ilçeleridir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık 1.202 kilometrekaredir. İlçenin şehir merkezine uzaklığı 81 kilometredir. Andırın ilçesi haritada 37° 34� 32.5848” Kuzey ve 36° 20� 59.1576” Doğu GPS koordinatları arasında yer almaktadır. Andırın’ın ortalama deniz seviyesine göre yüksekliği 1054 metredir. Andırın ilçesinde toplam 5 mahalle bulunmaktadır.

Andır Nerede? Andır Haritası

Andirin’e nasıl gidilir?

Andırın’a en rahat ve konforlu toplu taşıma alternatifi otobüstür. Andırın merkezine şehrin birçok farklı noktasından farklı ulaşım alternatifleriyle ulaşılabilir. Andırın merkezine özel araç kullanılarak da ulaşılabilir. Ayrıca birçok farklı noktada halk otobüsleri ve minibüs hatları kullanılabilir.

Andırın Nerede? Andırın’a Karayoluyla Ulaşım

Kahramanmaraş merkez ilçesinden Kahramanmaraş Andırın Yolu üzerinden yaklaşık 1 saat 14 dakikada Andırın ilçesine ulaşabilirsiniz. Benzer şekilde, Afşin İlçeye Göksun-Elbistan Yolu ve Andırın Göksun Yolu üzerinden ulaşım yaklaşık 1 saat 42 dakika sürmektedir. On ikinci Şubat Kahramanmaraş Andırın Yolu’ndan Andırın ilçesine yaklaşık 1 saat 6 dakikada ulaşabilirsiniz. Pazarcık İlçeden Andırın’a Kahramanmaraş Andırın Yolu üzerinden ulaşım yaklaşık 1 saat 52 dakika sürmektedir. Hatırlamak İlçeden Andırın Göksun Yolu’nu kullanarak yaklaşık 1 saat 8 dakikada Andırın’a ulaşabilirsiniz.

Andirin’e Toplu Taşıma ile Ulaşım

Andırın ilçesine şehir içi ulaşımda genellikle halk otobüsleri ve minibüsler kullanılmaktadır. Andırın’da yaşayanlar genellikle otobüs hatlarını daha aktif bir şekilde kullanmaktadır. Şehir içi ulaşımda bir diğer alternatif olarak taksiler tercih edilebilir. Andırın ilçesinde gün boyu halk otobüsleri hizmet vermektedir. Günün her saatinde belirli aralıklarla halk otobüsleri kullanılabilir. Andırın Merkez’den kalkan otobüsler gün içerisinde farklı ilçe ve mahallelere hareket etmektedir. Andırın Merkez’den farklı aktarma araçlarına sahip halk otobüsleri ve minibüsleri kullanarak çevre ilçelere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Göksun ilçesinden kalkan halk otobüslerini kullanarak gün içerisinde Andırın’a rahatlıkla ve kısa sürede ulaşabilirsiniz. Şehrin farklı noktalarından Andırın’a rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Andırın ilçe merkezinden Kahramanmaraş merkeze hem özel araçlarla hem de halk otobüsleriyle rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Andırın İlçesinden Havaalanına Ulaşım

Kahramanmaraş Andırın ilçesine havayoluyla seyahat etmeyi tercih ederseniz, şehrinizin havalimanından Kahramanmaraş ilinin Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı’ndan Andırın ilçesine özel araç veya toplu taşıma ile ulaşabilirsiniz. Aracınızla Kahramanmaraş Andırın Yolu üzerinden yaklaşık 1 saat 19 dakikada Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Ayrıca aracınızla Kozan Ceylan Yolu üzerinden yaklaşık 2 saat 15 dakikada Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Andırın nereye bağlıdır? Andırın hangi bölgede yer almaktadır?

Andırın İlçesi, Akdeniz Bölgesi’nde Kahramanmaraş ilinde yer almaktadır. Andırın, farklı kültürel ve geleneksel öğeleri yansıtan bir yerdir. Andırın İlçesi’nin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Yüzey şekilleri ovalar ve dağlıktır. Kahramanmaraş’ın güneybatı kesiminde yer almaktadır. İklim çeşitliliği açısından oldukça yoğun bir iklim yapısı görülmektedir. İlçe, Akdeniz iklimi ile karasal iklim tipi arasında geçiş iklimine sahiptir. Yazlar genellikle sıcak ve kuraktır. Kışlar ılık ve yağışlıdır.

Kahramanmaraş Nerede? Kahramanmaraş hangi bölgede yer almaktadır?

Türkiye’nin güneydoğusunda Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, kuzeyde Sivas, doğuda Malatya ve Adıyaman, güneyde Gaziantep, Osmaniye ve Kilis, batıda ise Kayseri ve Adana ile komşudur. Topoğrafyası eğimli olup genellikle ormanlar ve dağlık alanlarla kaplıdır. Kahramanmaraş-İstanbul arası 1.029 kilometre, Kahramanmaraş-Ankara arası 601 kilometre, Kahramanmaraş-Adana arası 225 kilometre, Kahramanmaraş-Malatya arası 208 kilometredir. Gezilecek yerler yazılarımızı okumak için tıklayın.